Yapıyorum » Karşılaştırmalar » Çift Su Girişli Batarya ve Tek Su Girişli Batarya Nedir?

Çift Su Girişli Batarya ve Tek Su Girişli Batarya Nedir?

Bu yazımızda sizlere çift su girişli batarya ve tek su girişli batarya arasındaki farkları ve hangi durumlarda hangi bataryayı tercih etmeniz gerektiğini anlatacağız.

Paylaş :
Çift Su Girişli Batarya ve Tek Su Girişli Batarya Nedir? #7375
Yayın Tarihi:
Ortalama okuma süresi: 2 dk, 25 sn

Çift su girişli batarya ve tek su girişli batarya aslında çok sık karşımıza çıkan terimler olmasına rağmen kullanıcılar bunların anlamını bilmiyor. Çok basit anlamları olmasına rağmen eğer ne işe yaradıklarını bilmiyorsanız, kendinizi kaybolmuş hissedebilirsiniz. Bu yüzden bu yazımızda sizlere çift su girişli batarya ve tek su girişli batarya arasındaki farkları ve hangi durumlarda hangi bataryayı tercih etmeniz gerektiğini anlatacağız.

Çift Su Girişli Batarya

İsminden de anlaşılabileceği gibi bu çeşit bataryaların sıcak ve soğuk su için iki farklı girişi vardır. Bu bataryalar soğuk ve sıcak suyu sizin tercihinize göre farklı oranlarda karıştırıp musluğa verirler. Tek su girişli bataryalar gibi mekaniktirler, iki farklı kaynaktan gelen suyu elektriğe ihtiyaç olmadan karıştırırlar. Sıcak su için olan girişten ısıtılmış (kombi, şofben) su gelirken soğuk su girişinden şebeke suyu hangi sıcaklıktaysa o su gelir. Bu tür bataryalar kullanıcıların suyu istedikleri sıcaklıkta kullanmalarına olanak verirler.

Tek Su Girişli Batarya

Tek su girişli batarya, çift su girişlinin aksine tek girişe sahiptir. Bu da genelde soğuk su kullanımı anlamına gelir. Çünkü bu çeşit bataryalar genelde şebekeden gelen suyu direkt olarakmusluktan akıtırlar. Daha basit kullanımlar için üretilmişlerdir. Ayrıca daha basit bir sisteme sahp oldukları için fiyatları da daha uygundur. Sıcak veya ısıtılmış suya ihtiyaç olmayan yerlerde kullanılırlar.

Sizin İhtiyacınıza Uygun Olan Batarya Hangisi?

Sizlere bu yazımızda farklı ihtiyaçlar için farklı sayıda su girişlerine sahip olan bataryaları tanıttık. Bataryalarla ilgili daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayarak “Lavabo Bataryası Seçimi Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilir?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Hangi bataryanın sizin ihtiyaçlarınız için uygun olduğunu nedeniyle birlikte yorumlara yazabilirsiniz. Böylece bize ve diğer okuycularımıza fikir verebilirsiniz.

Umuyoruz ki “Çift Su Girişli ve Tek Su Girişli Batarya Nedir?” başlıklı yazımız iki ürün arasındaki farkı anlamanıza ve karar vermenize yardımcı olmuştur. Eğer yazımızı faydalı bulduysanız diğer yazılarımız için Yapıyorum Blog‘u inceleyebilirsiniz. Yazılarımızda söz ettiğimiz rüm ürünleri en uygun fiyatlarla satın almak için ise Öncü Yapı Market‘i ziyaret edebilirsiniz.

Görüşleriniz ve yorumlarınız bizim için çok önemli. Bu yüzden yazılarımızla ilgili görüş ve önerilerinizi aşağıya yorum olarak bırakabilirsinz.

Bu İçerik Sizce Nasıl?

🤨

Yaratıcı (0)

🤗

Pratik (1)

😏

Detaylı (0)

🤓

Zekice (0)

🤠

Yol Gösterici (1)

🤩

Yenilikçi (1)

😜

Eğlenceli (0)

😲

Şaşırtıcı (2)

Yazar Hakkında

Öncü Yapı Market

Öncü Yapı Market

Yaşam alanlarınız için ihtiyaç duyduğunuz kaliteli ve özgün tasarımlı yapı malzemeleri Öncü Yapı Market’te! Banyo mobilyalarından lavabo ve klozete, seramikten batarya ve musluklara uzanan geniş bir çeşitlilik sunan online mağazamız, her bütçeye ve zevke uygun ürünlerimiz ile sizleri bekliyor.

Yorum Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmaz.

İlginizi Çekebilir

Creavit ve Vitra Markaları Arasındaki Farklar Nelerdir? #4181

13 Haz 2021

Creavit ve Vitra Markaları Arasındaki Farklar Nelerdir?

Creavit ve Vitra markaları Türkiye için gurur kaynağı olan iki yerel markadır. Bunun yanında iki markanın da banyonuzu güzelleştirecek son derece kaliteli vitrifiye elemanları, bataryaları ve aksesuarları vardır. İki marka da bu kadar kaliteli olunca hangisini seçeceğinize karar vermek zor oluyor. Hangi markanın sizin için daha uygun olduğuna rahatça karar verebilmeniz için bu yazımızda iki markanın özelliklerinden bahsedeceğiz.
Duş Teknesi mi Küvet mi? Hangisini Tercih Etmelisiniz? #4443

26 Haz 2021

Duş Teknesi mi Küvet mi? Hangisini Tercih Etmelisiniz?

Duş teknesi mi yoksa küvet mi? Yeni banyonuz için hangisini tercih etmelisiniz? Bu yazımızda sizlere tüm seçeneklerin avantajlarını ve dezavantajlarını anlatarak karar vermenize yardımcı olacağız.
Duroplast ve Thermoplast nedir ve farkları nelerdir? #9719

10 Şub 2023

Duroplast ve Thermoplast nedir ve farkları nelerdir?

Duroplast ve Thermoplast, gündelik hayatta çeşitli ambalaj ve oyuncak üretiminde kullanılmasının yanı sıra; klozet kapaklarında yaygın olarak kullanılan plastik polimer kökenli malzemelerdir.