Yapıyorum » Mercek (İnceleme) » En İyi Lavabo Markaları Hangileri?

En İyi Lavabo Markaları Hangileri?

Bu yazımızda piyasadaki sayısız lavabo markası arasında en iyi olanları inceleyip neden en iyilerin bu markalar olduğunu açıklayacağız.

Paylaş :
En İyi Lavabo Markaları Hangileri? #9310
Yayın Tarihi:
Ortalama okuma süresi: 5 dk, 40 sn

En iyi lavabo markaları demek sizin paranızı hak eden ve hijyeninize, temizliğinize katkıda bulunan lavabolar demektir. Özellikle evinizde bir yenilemeye gidiyorsanız en iyi lavabo markalarını bilmeniz gerekir. Bu yazımızda piyasadaki sayısız lavabo markası arasında en iyi olanları inceleyip neden en iyilerin bu markalar olduğunu açıklayacağız.

En İyi Lavabo Markaları

En iyi lavabo markası tabii ki kişisel tercihlere ve ihtiyaçlara göre değişebilmektedir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi en iyi lavabo markasını seçerken birçok kritere dikkat etmek gerekir. Bu kriterlerin bazıları kişisel ve özel ihtiyaçlara yönelik olabilir. Mesela özel ihtiyaçlara sahip birinin veya çocuklu bi ailenin lavabo ihtiyacı bekar ve özel ihtiyaçları olmayan birinden farklı olacaktır. Biz bu bölümde farklı kriter ve ihtiyaçlara göre genel olarak en çok seçeneği sunan markalara yer vereceğiz.

Vitra

En iyi vitrifiye markaları deyince ilk aklımıza gelen, hepimizin bildiği ve yerli bir marka olan Vitra; lavabo alanında sizi pişman etmeyecektir. Türkiye’de vitrifiye üretiminde öncü markalardan olan ve ülkemizin gururu olan marka şu an 80 ülkeye ihracat yapan bir şirketler grubuna dönmüştür.

Vitra 1942 yılında Kartal, İstanbul’da Dr. Nejat F. Eczacıbaşı tarafından kurulmuştur. Sadece 8 çalışanla kurulan atölye günümüzde birçok alt markaya sahip olan Eczacıbaşı Holding’e evrilmiştir. Başta seramik süs eşyaları üreten atölye gün geçtikçe, müşterilerinin istekleri doğrultusunda vitrifiye elemanları da üretmeye başlamıştır.

Vitrifiye elemanlarına artan talep doğrultusunda Kartal’da bir de fabrika kuran Nejat Eczacıbaşı, bu zamanlarda vitrifiye elemanları konusunda özelleşmiştir. 1966 yılında da çalışanların oylaması sonucu bu girişime “Vitra” adı verilmiştir.

1977 yılında Bozüyük’te, halen ana kampüs olarak hizmet veren, fabrika kurulur. Bu fabrikada armatür, vitrifiye ve karo üretimi de yapılmaktadır. Neredeyse 80 yıllık tecrübeye sahip Vitra ülkemizdeki en eski ve en büyük vitrifiye üreticisidir. Özel ihtiyaç sahibi bireyler ve çocuklar için ürettiği seçeneklerle de tanınan Vitra en iyi lavabo markalarından biridir.

Creavit

Creavit piyasaya 1960’lı yıllarda seramik tuvalet taşı üreterek girmiştir. Yıllar içinde seramik alanında gelişerek klozet, lavabo, bide ve pisuvar gibi vitrifiye ürünlerini de üretmeye başlamıştır. Fakat bütünleşik bir banyo deneyimi için bunun yetmeyeceğini düşünen Creavit; armatür, banyo mobilyaları ve banyo aksesuarlarını pazarlarına da giriş yapmıştır.

Günümüzde bir markayı seçerken markanın sürdürülebilirliğe katkısı da büyük önem taşımaktadır. Sürdürülebilirlik konusundaki tüm tedbirlerinin yanı sıra Creavit doğal gaz ile elektrik üretimi esnasında oluşan ısıyı sıcak su elde edilmesinde kullanmaktadır. Bu sayede enerjiyi boşa harcamak yerine üretime tekrar dahil etmektedir. Bu dönüşüm teknolojisi sayesinde Creavit, Türkiye’de atık ısıyı enerjiye dönüştüren ilk marka olmuştur. Bunların yanında Creavit kendi ürettiği delikli üretim plakalarıyla hem kendi üretiminde tasarruf sağlamaktadır hem de bu teknolojinin dünya çapında yayılması sayesinde diğer firmaların da enerji tasarrufu yapmasına katkıda bulunmuştur. Ayrıca Creavit’in karbon salınımı Avrupa’da sektörün ortalamasının altındadır.

Yerel üretim vitrifiye ürünlerini tüm dünyaya ihraç eden marka, mütevazi başlangıcına rağmen en iyi vitrifiye ve lavabo markaları arasına girmiştir. Creavit markasına ait lavaboları gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Duravit

En iyi lavabo markalarından biri olan Duravit’in tarihi çok gerilere uzanmaktadır. Şirket 1817 yılında Georg Friedrich Horn tarafından Hornberg, Almanya’da kurulmuştur. Duravit’in vitrifiye ürünler üretmeye başlaması ise 1956 yılında olmuştur. 1980’lere gelindiğinde batarya ve banyo aksesuarları da üretmeye başlayan marka ünlü bir marka haline gelmiştir.

Duravit, ürünlerinin tasarımları için; Sir Norman Foster, Philippe Starck, Frank Huster, Sergei Tchoban ve Matteo Thun gibi birçok ünlü tasarımcıyla çalışmıştır. Böylece ürünlerinin üstün kalitesinin, fonksiyonelliğinin yanında tasarımına ve şıklığına da ne kadar önem verdiğini göstermektedir.

İleri teknolojinin ve makineleşmenin hayatımızın her alanına sızdığı çağımızda; konu tasarım ve fonksiyonda zirveye ulaşmak olunca, Duravit kalitesi hala yüksek oranda insan yeteneğine ve dikkatine dayanıyor. Duravit zanaatkarlığı destekliyor ve işinde uzman kişilerle çalışarak kalitesini koruyor. Bu yüzden en iyi lavabo markalarından bahsederken Duravit markasına ait lavabolara gözünüz kapalı güvenebilirsiniz.

Geberit

Gömme rezervuarlarıyla tanıdığımız Geberit; klavabo ve diğer vitrifiye ürünlerini de üretmektedir. Suyla olan tecrübesini ve ilişkisini lavabo tasarımlarına da yansıtan marka günümüzde en iyi lavabo markalarından biri haline gelmiştir. Gömme rezervuarın mucidi olan İsviçre markası yenilikçi klozetleri ile de tanınmaktadır. Özellikle sade tasarımlı lavaboları ile tanınan marka, kaliteye önem verenlerin tercihi.

Geberit 1964 yılında ilk gömme rezervuarı piyasaya sunmuştur. Geberit bu buluş öncesinde plastiği sıhhi tesisatta etkin bir biçimde kullanması ve yine ilk plastik rezervuarı piyasaya sunması sayesinde Avrupa’da sıhhi tesisat alanında tanınan bir markaydı. Gömme rezervuarın icadıyla ise Avrupa’da öncü konuma geldi. Gömme rezervuarlarla ilgili daha ayrıntılı bilgi için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Sizin En İyi Lavabo Markalarınız Hangileri?

Günlük hayatta hepimiz çeşitli lavabo markalarıyla karşı karşıya geliyoruz. Sadece görüntüsünden bile olsa hepimizin favori bir lavabo tasarımı ve markası vardır. Yorumlara favori markanızı yazarak diğer okuyucularımıza ve bizlere yardımcı olabilirsiniz.

Yazımıza gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Umarız “En İyi Lavabo Markaları Hangileri?” başlıklı yazımız ilginizi çekmiştir. Eğer bu içeriğimizi beğendiyseniz benzer içerikler için blogumuzu ziyaret edebilirsiniz. Yazımızda bahsettiğimiz ürünleri satın almak için ise Öncü Yapı Market‘i ziyaret edebilirsiniz.

Görüşleriniz ve yorumlarınız bizim için çok önemli. Bu yüzden yazılarımızla ilgili görüş ve önerilerinizi aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bu İçerik Sizce Nasıl?

🤨

Yaratıcı (0)

🤗

Pratik (0)

😏

Detaylı (1)

🤓

Zekice (0)

🤠

Yol Gösterici (1)

🤩

Yenilikçi (0)

😜

Eğlenceli (0)

😲

Şaşırtıcı (0)

Yazar Hakkında

Öncü Yapı Market

Öncü Yapı Market

Yaşam alanlarınız için ihtiyaç duyduğunuz kaliteli ve özgün tasarımlı yapı malzemeleri Öncü Yapı Market’te! Banyo mobilyalarından lavabo ve klozete, seramikten batarya ve musluklara uzanan geniş bir çeşitlilik sunan online mağazamız, her bütçeye ve zevke uygun ürünlerimiz ile sizleri bekliyor.

Yorum Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmaz.

İlginizi Çekebilir

Yer Süzgeçleri ve Duş Kanalları Nasıl Çalışır? #748

30 Eyl 2020

Yer Süzgeçleri ve Duş Kanalları Nasıl Çalışır?

Yer süzgeçleri ve duş kanalları; yapılarda atık suyun toplanıp tesisata yönlendirilmesini ve tahliyesini sağlayan, zemine genelde fayans döşenirken monte edilen elemanlardır.
Wallstoris; Hansgrohe’nin Aksesuar Serisi #9164

27 Eyl 2022

Wallstoris; Hansgrohe’nin Aksesuar Serisi

Bu yazımızda Hansgrohe'nin muhteşem tasarıma sahip olan ve bütçenizi de yormayacak olan banyo aksesuar serisi Wallstoris'e yakından bakacağız.
Hansgrohe Ibox Nedir ve Nasıl Kullanılır? #7630

05 Şub 2022

Hansgrohe Ibox Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Hansgrohe Ibox, ankastre banyo bataryalarını monte ederken hayatınızı son derece kolaylaştıran bir iç settir. Hansgrohe kalitesiyle üretilmiş ve tasarlanmış olan Ibox yıllarca kullanılabilir. Bu yazımızda ülkemizde daha çok yeni tanınmaya başlayan bu ürünü ve faydalarını anlatacağız.